DataLife Engine > Новини / Суспільство > В Україні хочуть посилити контроль за торгівлею паливом: що зміниться?

В Україні хочуть посилити контроль за торгівлею паливом: що зміниться?

В Україні хочуть посилити контроль за торгівлею паливом: що зміниться?


Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради законопроект №9260, яким передбачено підвищення контролю за обігом палива в країні.

Як написав на своїй сторінці в Facebook директор департаменту стратегічного маркетингу та реклами у БРСМ-Нафта Олександр Мельничук, зокрема уряд хоче зробити обов'язковими ліцензії для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю паливом.

За його словами, в Україні розмір тіньового ринку нафтопродуктів і скрапленого паливного газу набагато більше, ніж уявлялося. Експерт зазначив, що кількість нелегальних АЗС зашкалює - особливо в великих містах.

"Основна частина нелегалів - бочки з автогазом. Але останнім часом тіньовики настільки знахабніли, що розширили асортимент і на дизельне паливо. Найстрашніше, що вся ця самодіяльність встановлюється поблизу житлових будинків і об'єктів соціальної інфраструктури. Без будь-яких документів, а про дотримання пожежних норм і техніки безпеки не йдеться взагалі. Касові апарати? Ні, не чули", - написав Мельничук.

Він підкреслив, що в Києві влада вже показала, як можна боротися з нелегальним бізнесом. Така ж ситуація спостерігається і в інших областях.

"Залишилося тільки зрозуміти, як же позначаться нововведення на трейдерів і на роздріб. Вартість ліцензії існуючим законопроектом встановлено на рівні 5 тис. грн на рік на кожне місце оптової торгівлі (нафтобазу). При відсутності у компанії своїх нафтобаз, вартість ліцензії для неї складе 10 тис. грн на рік. Штраф за оптову торгівлю без ліцензії визначено на рівні 500 тис. грн", - пояснив експерт.

Мельничук також підкреслив, що ліцензія на роздрібну торгівлю буде видаватися на кожну АЗС або АГЗП. Її річна вартість становить 2 тис. грн на кожне місце реалізації, а термін дії 5 років.

"Штраф за продаж палива через АЗС або АГЗП без ліцензії складе 250 тис. грн. Кошти підуть до місцевих бюджетів, на території яких функціонує заправна станція", - уклав він.Джерелоскачать dle 10.6фильмы бесплатноВернуться назад