DataLife Engine > Новини / Суспільство > Свято Івана Купала мер Нової Каховки святкував у Генічеську

Свято Івана Купала мер Нової Каховки святкував у Генічеську

Свято Івана Купала мер Нової Каховки святкував у Генічеську

Свято Купала (Іва́на Купа́ла, Купа́йла) — традиційне східнослов'янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем (24 червня за старим стилем). Зараз його також прив'язують до сонцевороту (21 червня, у високосний рік — 20 червня за часом UTC). У зв'язку з введенням григоріанського календаря 1 березня 1918 збігається з церковним святом Різдва Івана Предтечі та припадає на 24 червня (7 липня) . Назва свята походить від імені християнського святого Івана Хрестителя. Квінтесенцією свята є очищення за допомогою вогню та води — найдавніша форма магічних дій. Одне з чотирьох головних свят сонячного календаря.

Чому я «заднім» числом звернув свій погляд на це чудове свято? Справа в тому, що в розмові з товаришем, який був 07.07.2018р. в службовому відрядженні в м. Генічеськ я дізнався від нього, що в цьому південному місті це свято традиційно відзначається щороку. Коли його запросили взяти участь в ньому, він подякував за запрошення і делікатно відмовився, бо знаходився в службовому відрядженні і....тут же почув від генічан те, від чого він ледве не впав. «А ваш голова бере участь у святі! Чому ж ви не хочете?» – почув у відповідь.

Виявляється, що Володимир Коваленко, на незаконно придбаній «Шкоді Октавії А6», відвідав Генічеськ (зрозуміло, він не міг туди припертися просто так, очевидно його «запросили»). Громаді міста цей розважальний візит «самодержця» Нової Каховки обійшовся щонайменше у: бензин – 650 грн.; – витрати на відрядження йому і водію. Наближено і скромно (?!) у 1000 грн. На дорозі такі гроші не валяються! Їм що, не знайшлося б застосування на щось необхідніше в місті, в якому хронічно не вистачає грошей на освіту, медицину і інші. Нагальні потреби!?

Дивує і обурює інше, що при такій кількості творчих колективів художньої самодіяльності новокаховчани позбавлені свого, рідного, українського свята. За 15 років нічого в цьому напрямку не робилося. Чи в відділі культури, в ПК немає осіб, які б стали режисером цього свята? Тим більше, що ми знаходимося на Дніпрі і вже це велить відродити свято Івана Купала в ньому!

Розігналися! «Комуїст» В.Сироватко, який «курує» культуру і освіту в місті, який, за словами його боса, володіє унікальними організаторськими здібностями, «не при ділі»! А за що ж він і всі останні особи, причетні до культури, отримують гроші? За те, що роблять все навпаки: організовують проросійські свята («Масленица», замість свята Колодія і не лише).

Отак і живемо: хоча б в культурі (відновлення традиційних українських звичаїв і обрядів) був зсув! Його немає і не буде, доки при владі знаходяться В.Коваленко, О.Якубова, В.Сироватко, О.Лук’яненко і інша «комуїстична» і протиукраїнська рать!

Слово за правоохоронними органами в зв’язку з черговим, нецільовим використанням коштів міського гаманця, а це ст.222ККУ! Геть банду з міста!А.Лисакскачать dle 10.6фильмы бесплатноВернуться назад