DataLife Engine > Новини / Суспільство > Прогули у Верховній Раді: чому депутати не ходять на роботу?

Прогули у Верховній Раді: чому депутати не ходять на роботу?

Прогули у Верховній Раді: чому депутати не ходять на роботу?


Проблема прогулів депутатів базується на тому, що депутати в робочий час просто займаються іншими своїми справами.

Про це розповів політолог Андрій Дуда, оцінюючи ситуацію з прогулами депутатів ВР.

«Те, що ми часто спостерігаємо тишу в сесійній залі через відсутність і ситуацію з прогулами нардепів, є показником рівня політичної культури», - зазначив Дуда.

За його словами, європейський досвід визначає члена парламенту як неймовірно авторитетну фігуру, часто навіть як вершину політичної кар'єри для політика. Статус депутата в сприйнятті самими депутатам там зовсім не такий, як в Україні.

«Проблема прогулів ще і в тому, що у нас, напевно, три чверті народних депутатів - бізнесмени, для яких багато в чому мандат - це просто статус, який дозволяє їм краще вирішувати власні бізнес-проблеми. Тому більшу частину робочого часу депутати займаються власним бізнесом, а не політичною роботою », - пояснив політолог.

Він додав, що навіть робота в округах часто спускається на помічників.

«В принципі, це досить ефективно, гроші під це виділяють. Часто це навіть на роботі з виборцями ніяк не відбивається », - уточнив експерт.

Як показує досвід, на засідання ходять найчастіше ті, у кого немає свого бізнесу, хто живе по зарплаті, підкреслив політолог.

«Звичайно, є ті, хто живе поза Києвом, їх сім'ї поза столицею, але основна версія прогулів - бізнес. Повинна бути відповідальність за це. Але відповідальність за прогули самі собі депутати забезпечити не можуть », - резюмував Андрій Дуда.Джерелоскачать dle 10.6фильмы бесплатноВернуться назад