DataLife Engine > Новини / Суспільство > Херсонець знайшов клад і намагався продати його у Росію

Херсонець знайшов клад і намагався продати його у Росію

Херсонець знайшов клад і намагався продати його у Росію

На спробі продати знайдений скарб «погорів» херсонець. На якомусь пустирі за межами міста він виявив пакет з якимись мєдяшками, і прихопив його з собою.

А потім в Інтернеті знайшов зображення таких же непоказних кругляшків. Які виявилися стародавніми монетами, викарбуваними в античному грецькому поселенні Ольвія і навіть в Золотій Орді!

Здогадавшись, що знахідка має неабияку цінність, херсонець через «ворожий» сайт ВКонтакте вийшов на контакт зі скупником антикваріату - громадянином РФ. І переслав йому фото монет і перснів з скарбу. Той ознайомився зі знімками, і виявив готовність купити все за п'ятсот доларів США.

Володар знахідки довго не думав: примотав монети і персні скотчем до картонкам, запхав їх у звичайний конверт, і поніс на пошту. Де здав як міжнародне відправлення, а в описі зазначив, що всередині конверта - «особисті папери».

Зв'язківцям відразу здалося підозрілим, що відправник здав конверт в закритому вигляді, що суперечить правилам. Своїми сумнівами вони поділилися зі співробітниками СБУ. Ті конверт розкрили, вміст вилучили, і передали його на експертизу.

Експерти ж визначили, що сім ольвійських монет і три персня сьомого століття до нашої ери, і одинадцять античних монет до шістнадцятого століття нашої ери поза всяким сумнівом є культурними цінностями. А так як відправляти їх за кордон в обхід митниці забороняється, невдалого шукача скарбів притягнули до кримінальної відповідальності.

Від колонії його врятувала тільки укладена з прокуратурою Херсонщини угода про визнання провини. Херсонський міський суд її затвердив, засудивши торговця раритетами до трьох років позбавлення волі з річним випробувальним терміном.

Монети і персні у нього також конфіскували - вони поповнять колекцію якогось музею.Херсон онлайнскачать dle 10.6фильмы бесплатноВернуться назад