DataLife Engine > Новини / Суспільство > Не «пташиний» грип вбив птахів на Херсонщині

Не «пташиний» грип вбив птахів на Херсонщині

Не «пташиний» грип вбив птахів на Херсонщині


Підтвердилася версія про те, що масова загибель 5200 диких лисок, качок і лебедів на чорноморському узбережжі в Каланчацькому районі Херсонщини викликана не отруєнням, а небезпечним захворюванням. Ось тільки це виявився не «пташиний» грип, і не хвороба Ньюкасла, а недуга бактеріального походження - пастерельоз. Такий висновок дала регіональна лабораторія Головного управління Госпродпотребслужби в Херсонській області.

Як повідомив начальник управління безпеки харчових продуктів ГУ Госпродпотребслужби Херсонщини Віталій Боярський, пастереллезом заражаються як всі види птахів, так і ссавці. Інфіковані можуть бути навіть люди через контакт з водою, де збудник захворювання зберігає життєздатність близько трьох тижнів. Тому в селах Хорли, Роздольне та інших, що знаходяться поряд з місцем масової загибелі пернатих, вже ввели ряд карантинних заходів. Зокрема, щодня перевіряється стан домашніх птахів, а власників просять не допускати їх до природних водойм, і регулярно дезінфікувати місця їх змісту.

У Каланчацькому районі також заборонено полювання на дику птицю, хоча це навряд чи буде ефективним - зараженим пернатим нічого не варто перелетіти для зимівлі в який-небудь інший затоку Чорного або Азовського моря. І опинитися в іншому районі, де полювати поки можна. Та й браконьєрства ніхто «не відміняв».
Херсон онлайнскачать dle 10.6фильмы бесплатноВернуться назад