» » Профільний комітет підтримав спрощене ліцензування місцевих мовників на прикордонних територіяхПрофільний комітет підтримав спрощене ліцензування місцевих мовників на прикордонних територіях

Профільний комітет підтримав спрощене ліцензування місцевих мовників на прикордонних територіях

Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому законопроект №8600, згідно з яким місцеві телерадіоорганізації на прикордонних територіях, що межують із державою-агресором, зможуть отримати дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою. На думку авторів, це сприятиме підвищенню рівня національної інформаційної безпеки України.

Відповідне рішення було ухвалене на черговому засіданні комітету.

Як наголошують автори законопроекту, розбудова мовлення у районах, що межують із державою-агресором, ускладнюється наявністю великої кількості факторів, серед яких: комерційна непривабливість прикордонних районів для приватних мовників; відсутність державного мовлення, яке б могло компенсувати дефіцит мовлення приватних телеканалів і радіостанцій в даних районах; довготривала процедура прорахунку радіочастотного ресурсу і необхідність проведення міжнародної координації радіочастотного ресурсу із державою-агресором; тривала процедура проведення конкурсів на радіочастотний ресурс; фінансове навантаження на мовників через необхідність сплати ліцензійного збору за ліцензії.

Тому метою розробки законопроекту є забезпечення безперервності мовлення телерадіоорганізацій і приймання їх програм населенням шляхом закріплення механізму прискореної видачі тимчасових дозволів на телерадіомовлення на територіях, найбільш вразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу в прикордонних районах, що межують із територією держави-агресора.

Як заявила голова комітету, заступник керівника фракції "Народний фронт", співавтор законопроекту Вікторія Сюмар, у всіх прикордонних районах України мають бути місцеві мовники, які будуть "перебивати" телерадіосигнали з держави-агресора.

"Ті районні центри, які є в Сумській, Чернігівській, Харківській області, що є надзвичайно важливо, вони теж мають можливість без ліцензій засновувати ЗМІ, оскільки це є питання національної безпеки. Там сьогодні є тотальна присутність російських медіа і немає українських. І в цій ситуації бюрократизувати процедуру неможливо, тому ми маємо дати можливість робити ці тимчасові дозволи, що є відповідним компромісом", - заявила голова комітету.
Профільний комітет підтримав спрощене ліцензування місцевих мовників на прикордонних територіях

Крім того, комітет розглянув та рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому проект закону про внесення зміни до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (щодо протидії ворожій пропаганді та покращення інформаційного забезпечення громадян України, постраждалих внаслідок воєнних дій, місце проживання яких є територія Донецької та Луганської областей, де органи державної влади України здійснюють свої повноваження) №8114.

"На цій території ситуація надзвичайно складна. І якщо ми могли говорити про підтримку україномовних видань на всій території України, то тут варто підтримати всі друковані видання", - наголосила Вікторія Сюмар.
Народний фронтскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


19:31
Кабмін змінив правила оформлення субсидій

19:23
Держава високо цінує професіоналізм і вірність військовому обов’язку розвідників

11:51
Сьогодні Міжнародний день авіадиспетчера - Максим Бурбак

22:33
Рідкісне видовище: 12 тисяч рідкісних журавлів завітали до заповідника на Херсонщині

22:25
З 1 листопада 2018 року підвищать ціни на газ для населення України

22:14
Викладач з Херсона завоювала золото на чемпіонаті світу з легкої атлетики серед ветеранів

22:09
На Херсонщині аварія на дамбі спричинила багатокілометровий затор

21:35
Від професіоналізму, патріотизму, відповідальності і героїзму розвідників залежить наш шлях до перемоги

21:31
Іванчук зробив неймовірні речі для ухвалення реформаторського Кодексу з банкрутства, - Максим Нефьодов

21:22
У Херсоні знову стріляли

21:11
Мешканка Нової Каховки разом з «порчей» позбулася 1800 доларів США та 3000 гривень

20:54
Херсонщина серед лідерів країни за подорожчанням товарів і послуг

20:54
Херсонщина серед лідерів країни за подорожчанням товарів і послуг

20:42
Ціна зради громади - Максим Бурбак

20:34
Сьогодні парламент прийняв мій Закон щодо підприємств залізничного транспорту - Максим Бурбак

20:30
Телефонні шахраї наймають на роботу пересічних громадян на Херсонщині

13:21
Передача Андріївської церкви Вселенському Патріарху – ознака повноти православ’я в Україні

13:16
Парламент ухвалив Кодекс з процедур банкрутства

22:08
На Херсонщині діти труїлися вовчими ягодами і ртуттю

20:45
З машини на ходу випала дитина в селі на Херсонщині
Більше новин