» » В’ячеслав Кириленко: Відновлення української національної ідентичності - це початок ментальної деколонізації України (відео)В’ячеслав Кириленко: Відновлення української національної ідентичності - це початок ментальної деколонізації України (відео)

В’ячеслав Кириленко: Відновлення української національної ідентичності - це початок ментальної деколонізації України (відео)


Дії української влади щодо відновлення української національної ідентичності свідчать про початок фундаментальних, ключових, хоча і складних та тривалих процесів ментальної деколонізації України.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань, представник політичної партії “Народний фронт” В’ячеслав Кириленко під час виступу на 11-му Київському безпековому форумі.

Він порушив тему національної ідентичності України і зауважив, що до початку російської агресії проти нашої держави це питання розглядалось досить вузько – лише в політичному чи лінгвістичному аспекті, а не як важлива складова національної безпеки.

“Починаючи з 2014 року і до сьогодні такі питання, як українська мова, політика національної пам’яті, національна ідентичність стали основними моментами створення безпеки людей в Україні. Важливо розуміти, що російська війна проти України на Кримському півострові та Донбасі готувалася довгий час. Це була особлива частина всієї попередньої путінської політики по відношенню до України. І ключовим моментом цієї політики було руйнування української національної ідентичності, особливо на цих територіях, а також – потужне просування тематики і бачення “руського міру” на цих територіях”, - заявив В’ячеслав Кириленко.

За його словами, підхід такої “руськомірської” політики був дуже простим: “На цих територіях немає української мови, а значить немає національної ідентичності, а значить – там не українці, а росіяни, і, відповідно, їх потрібно захищати російськими військами”.

В’ячеслав Кириленко зауважив, що анексії Криму та створенню фейкових “республік” на Донбасі передувала ситуація, коли колишнє керівництво держави тривалий час не приділяло належної уваги питанням національної ідентичності, розвитку та захисту української мови, підтримці українського книговиробництва, повазі до справжньої української історії та національної пам’яті на цих територіях.

“Ці питання національної ідентичності є визначальними. Протягом останніх трьох-чотирьох років і український Уряд, і парламент впровадили три ключові речі: по-перше, ухвалення Верховною Радою закону про декомунізацію; по-друге, посилення позицій української мови на радіо, телебаченні та в системі освіті, в школі; по-третє, це захист українського інформаційного простору, зокрема ринку книговидавництва, кінематографу, медіа-сфери від різних проявів російської пропаганди”, - розповів Віце-прем’єр-міністр.

На переконання В’ячеслава Кириленка, ці кроки свідчать про початок фундаментальних, ключових, хоча і складних та тривалих процесів ментальної деколонізації України.

“Я бачу своє завдання як представника Уряду та завдання своїх колег у тому, аби захистити гуманітарний простір України, який тривалий час піддавався нападам російської пропаганди в різних її проявах, в різні часи. І ключовим у цьому питанні є наша подальша співпраця з нашими європейськими та трансатлантичними партнерами. Тому я впевнений, що український Уряд і надалі залишиться надійним партнером для наших західних друзів у тому, що стосується розбудови демократії, забезпечення верховенства права та підтримки демократичних цінностей як найважливіших цінностей для кожної вільної людини і всього вільного світу”, - резюмував він.


Народний фронтскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


22:15
Сесія Новокаховської міської ради з порушеннями Законів України

21:22
Чорнобильська трагедія – вселенська трагедія

20:49
Олександр Турчинов: На півдні Херсонської області завершилися державні випробування ракетного комплексу «Вільха» (фото, відео)

18:30
Батьки школярів Нової Каховки просять Президента перешкодити "реформам" в місцевих школах

12:36
На мою вимогу сьогодні було скликано позачергове засідання Антирейдерського штабу - Максим Бурбак

16:04
Продовжуємо процес передачі земель с/г - Максим Бурбак

13:31
Постанова про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

20:57
Зміни до Конституції, які зможуть забезпечити баланс стосунків між гілками влади

18:28
«Народний фронт» - найдисциплінованіша фракція, - ОПОРА

21:03
Нахабству шахраїв немає меж

20:46
Вибух у центрі Херсона, поліція встановлює обставини

20:19
Презентовано другий пакет законодавства щодо посилення відповідальності неплатників аліментів

20:10
Україна спроможна захистити свій інформаційний простір

12:26
Максим Бурбак: Українська армія - одна з найсильніших армій світу (відео)

21:30
Весна у всій красі на Арабатській Стрілці

21:05
Максим Бурбак на 112, запись эфира 18.04.2018

20:38
Павло Петренко: Уряд поновив роботу антирейдерських аграрних штабів (відео)

17:50
Виступив перед учасниками Міжнародної конференції - Максим Бурбак

17:44
Сьогодні о 18:10 буду на 112-му - Максим Бурбак

20:39
Зухвала втеча з СІЗО Херсона
Більше новин