» » Нова Каховка! Говори мовою свого народу!Нова Каховка! Говори мовою свого народу!

Нова Каховка! Говори мовою свого народу!


Нову Каховку, на запрошення міського відділу культури, відвідав М.Г.Зубков. На Херсонщині він перебуває за програмою фестивалю «Книжковий Миколай». Так як п. Микола знаний мовознавець, його було запрошено для читання лекції про культуру мовлення. Одночасно п. Микола ознайомив присутніх (молодь міста та вчителі української мови) з автентичним виданням «Кобзаря», яке він виконав власноруч. Хто ж він такий?

Мико́ла Григо́рович Зубко́в — український мовознавець. Автор багатьох праць із мовознавства. Доцент кафедри українознавства філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, методист I категорії Центру українських студій ім. Д. Багалія при ХНУ ім. В. Каразіна. Заслужений працівник освіти України(2009). Член ВО «Свобода» і КУІН.Викладач Київської школи української мови. На сьогодні він викладач львівської політехніки. Одночасно співпрацює з держстандартом для того, щоб терміни в ньому були написані грамотно і вірно.

Захід відбувся в приміщенні міської картинної галереї м. Нова Каховка. Коли я зійшов на її 2-й поверх, я почув пояснення працівника галереї Т.Козак, яка користуючись моментом, проводила екскурсію для учнів НКВПТУ №16, яких привели на зустріч з П.Зубковим. Проводила московитською мовою, не зважаючи на те, що робочою мовою комунальних і державних установ і організацій є українська мова. Я вже мав справу з її негідною поведінкою на Всесвітній День вишиванки, коли вона також вела екскурсію московитською мовою. Мій запис в книгу відгуків залишився без уваги завідуючої картинною галереєю Михайленко, тому Т.Козак і надалі порушує мовне законодавство України, «змосковщує» молодь і сприяє поширенню «Рускаво мира» на теренах міста.

Я гнівно прочитав їй мораль, на що вона дуже обурилась (не мешайте мне работать), потім знов записав свої зауваження з приводу її негідної поведінки в книгу відгуків і пропозицій. Сподіваюся, що, нарешті, відділ культури в особі присутньої при цьому його завідуючої Н.Зарудної і особисто В.Коваленка зробить відповідні висновки: звільнить п.Козак за систематичне невиконання вимог ст.10 Конституції і за сепаратистські дії.

М.Зубков якраз був присутній при цьому і вже після закінчення своєї лекції сказав мені, що повністю підтримує мене. Його слова окрилили мене, тому що він знайшов в моїй особі свого однодумця. Шкода, але організація цієї лекції нікому, окрім зав. відділом культури, з міського правлячого бомонду не була потрібна. Якби ж В.Коваленко, В.Сироватка, О.Лук’яненко, О.Якубова, директори і ректори всіх навчальних закладів міста були патріотами України, то вони б організували проведення цієї лекції масштабніше, в приміщення ПК, або хоча б в актовій залі міськвиконкому, бо вчитися культурі сучасного мовлення їм якраз і треба в першу чергу.

Але їхня поведінка мене не здивувала: ця лекція, як і відкриття в місті курсів української мови їм зовсім не потрібні, адже вони живуть під гаслом: «Кохання, земля і грошові знаки, а все останнє нам .... до ...и!»

Мене обурило й те, що в залі не було присутньої жодної вчительки української мови, перш за все ЗОШ міста. Чому ж і як вчать вони своїх учнів, адже те, що повідав п.Микола, в інститутах їм не говорили. Де ж були ви, завсекцією вчителів української мови міськво О.Саніна, О.Якубова? Це ж ваша робота!

В ході лекції п.Микола докладно роз’яснив правильність вживання багатьох слів, розповів про харківський правопис, який знищила радянська влада. Звернув увагу і на незаконне введення з сталінських часів, коли після смерті міністра освіти М.Скрипника було припинено українізацію, а введений ним в дію алфавіт і правопис були скасовані і розроблено новий алфавіт і правопис, з метою наближення української мови до московитської, московитських термінів.

Другим недолугим нововведенням якраз і було введення в алфавіт і мову букви Ф. Багато часу він приділив роз’ясненню вживання окремих термінів, роз’яснив, що в Україні немає по-батькові, що це московитська калька.

Нарешті настала черга впорядкованого ним і виданого з його ініціативи автентичного «Кобзаря». П.Микола пояснив, що багато творів Т.Г.Шевченка ніколи не видавалися, навіть за незалежної України, в авторському варіанті. Як приклад привів поеми «Сон», «Кавказ» і зачитав авторський текст їх закінчень. А деякі твори зовсім не видавалися, зокрема вірш «Розрита могила», бо вже радянські вожді вбачали в ньому недружнє ставлення Кобзаря до московитів.

Не обійшлося і без виховного моменту: коли двійко присутніх учнів стали голосно перешіптуватися, то п. Микола звернувся до них і інших присутніх з такими словами: «Я ніколи не тримаю студентів на своїх лекціях силоміць. Я говорю їм: «Мені не потрібні ви, як студенти. Мені потрібні ваші знання, а добути їх ви зможете і без мене, якщо вам не цікаві мої лекції!» Зрозуміло, що декілька недалеких присутніх скористалися його «дозволом» і залишили лекцію, якій ціни не було за її науковість, практичність, патріотизм.

Опісля була фотосесія з п. Миколою, розпродаж його праць. Директор новокаховською централізованою бібліотечною системою Л.Петрова, за власний кошт, придбала декілька примірників праць п.Миколи, як і зав. картинною галереєю п.Михайленко.

З числа кореспондентів ЗМІ міста нікого не було. Воно й не дивно, бо всі ЗМІ міста практично на 100% змосковщені. Деякі інколи практикують україномовні статті на своїх сторінках. А про їх національну, патріотичну спрямованість і говорити нічого. Вони свідомо пропагують путінську теорію «русскаво мира», порушуючи при цьому п.2 постанови пленуму КС від 14.12.1999р. (тлумачення ст.10 К-ції), в якому написано: «Мовою публічних заходів в Україні є державна, українська мова!» А Верховна «Зрада», всупереч вже існуючій нормі закону квотує українську пісню, приймає закон «Про освіту» з його скандальною мовною ст.7 і т.д.і т.п.... на сміх курям, відступаючи від вже існуючого закону! Це називається вдруге придумувати вже придумане колесо! Це тоді, коли з 14.12.1999р. і мова навчання в НЗ України, і мова ТК і радіо повинна бути на 100% українською.

Воістину країна ідіотів, але ні п. Микола, ні я, ні всі наші однодумці – не ідіоти!

Нова Каховка! Говори мовою свого народу!


Нова Каховка! Говори мовою свого народу!

Нова Каховка! Говори мовою свого народу!


Нова Каховка! Говори мовою свого народу!

Анатолій Лисакскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


21:02
Нужен ли Херсону Саакашвили и его РНС...?

19:14
Вирішення конфлікту на Сході України за допомогою миротворчої місії ООН можливе лише за умови прийняття варіанту України, - Кацер-Бучковська (відео)

13:52
Вічна пам'ять та вічна шана Героям Небесної Сотні

13:11
Збудувати нову виробничо-інноваційну економіку замість застарілої сировинної цілком реально

11:00
На Херсонщині об'єднали зусилля задля реалізації нового Закону про аліменти

22:32
У Херсоні сталася курйозна ситуація з викраденням автомобіля

22:07
Врятували власника квартири під час гасіння пожежі у Новій Каховці

21:57
На Арабатській Стрілці оселились нутрії

21:32
Селянин на Херсонщині обміняв свободу на склянку горілки

21:17
На могилах мертвих не танцюють і не співають!

20:36
Дивні зелені калюжі налякали мешканців Херсону

20:27
Угорці намалювали карти, де щез шматок Херсонщини

13:05
Ляшко: На старості років відкрию притулок на 1000 собак

20:16
На Херсонщині викрадають навіть те, що не рухається

19:33
Червонокнижний шафран зацвів на Арабатці

19:19
Олександр Турчинов: Влада Януковича не змогла зламати дух українців

20:28
18 лютого вшанування пам’яті героїв Революції Гідності, а Нова Каховка святкуватиме Масляну!

19:54
Ігор Гузь звертається до членів БПП припинити деструктивний популізм і налагодити спільну роботу в сфері медицини

19:45
Лілія Гриневич: За роботу в спеціальних школах та інклюзивних класах встановлено доплату

19:41
Україна має шанс відшкодувати збитки від дій Януковича у міжнародних судах, - Наталія Кацер-Бучковська (відео)
Більше новин