» » «Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка«Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка

«Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка


Майже всі ОСББ м. Нова Каховка отримали «Листи щастя» від комунального підприємства «Міський водоканал». Вимога-повідомлення про наміри встановлення вузла комерційного обліку з водопостачання. Таку назву має цей документ. Звичайною мовою: «Кожне ОСББ зобов'язаний встановити лічильники води на будинок, який буде підраховувати витрати води усього будинку»

Прочитав «Лист щастя» виникають питання. Як їх вирішити? Аналізував питання та відповіді депутат Новокаховської міської ради Ісаков І.Л., який теж проживає у одному з числених ОСББ міста.

– Як порахувати хто скільки має плати?

– Припустимо домовий лічильник нарахував 1000 кубів. По лічильниках, які стоять на полив 100 кубів (ціна за полив приблизно 6 грн. за куб). Де ще 900? Голова ОСББ має обійти всіх жильців та зібрати показання квартирних лічильників води. При умові, що у всіх квартирах є власні лічильники, у підсумку не набереться 900 кубів. Чому? Цьому є 2 логічні пояснення. Перше, тому що при знятті показань допускається округлення (пів куба чи чверть, які не записуються). Друга – вода у трубах, яка пройшла вже крізь домовий лічильник, але не дійшла до споживача. А за неї ОСББ вже має платити з власної кишені. А якщо у будинку не у всіх квартирах є лічильники? Що тоді? Розкидати недостачу на цих власників?
ОСББ може з’економити наступним чином – зняти лічильники на полив. У цьому випадку голова ОСББ збирає показання мешканців, а ті куби що не вистачає оплачувати, як за полив (6 грн., а не 21 грн. за куб).
А якщо прорвало труби у підвалі? Вода пройшла домовий лічильник і стала калюжею у підвалі. ОСББ має платити? Так, але в тариф закладено відвід води , а його у даному випадку не було

– «Лист щастя» вимагає дати згоду на встановлення лічильника, у термін 2-х місяців?

– «Лист щастя» керуючись ч.3 ст.3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначив термін у 2 місяці, з дати отримання листа. На справді закон передбачає, що всі ОСББ мають перейти на цей підрахунок впродовж 2-х років, термін яких завершується влітку 2018 року. Тобто ОСББ має ще півроку, для встановлення лічильників.

– Хто має дати дозвіл на встановлення лічильника?


– Відповідь міститься у наступних запитаннях. Голова ОСББ має сам вирішити цю проблему, чи потрібно проводити загальні збори? Що робити, якщо на зборах мешканці проголосують проти встановлення? Навряд мешканці погодяться платити за воду у трубах, яку вони ще не використали, чи за ту що стала калюжею у підвалі.

– За чий кошт будуть проводити встановлення лічильників? Хто буде їх охороняти? Хто робитиме проект, для встановлення лічильника?


– Напевно все за кошт ОСББ. Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачає встановлення лічильників за кошти постачальника послуг. Цікаво чи має «Міський водоканал» такі кошти?

– На будинки, які не є ОСББ теж будуть встановлювати лічильники? Хто збиратиме показання? Хто платитиме за проект та встановлення? Хто оплачуватиме різницю?

– На ці питання взагалі відповісти не можливо.

– «Лист щастя» посилається на Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». ОСББ комерційна організація?

– ОСББ не є комерційною організацією. Вона є неприбутковою організацією. Тому Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» не стосується ОСББ.
Якщо ОСББ поставить домовий лічильник, то воно має нести відповідальність за поставку води від лічильника до споживача, тобто виконувати діяльність по транзиту. Так у «Лист щастя» і вказано – транзит. А це в свою чергу є комерційною діяльність, а ОСББ не має права надавати послуги, оскільки є неприбутковою організацією. Будь-яка послуга, у даному випадку транзит, має обкладатися податком.

– Питань мільйон, хто дасть на них відповідь?

– Громадська організація «Сприяння діяльності ОСББ» планує зібрати голів ОСББ, для обговорення питань по даному «Листу щастя» та об’єднати зусилля для вирішень цих питань.


Софія Вишневськаскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


22:00
У Лазурному дельфіни "спілкуються" з відпочиваючими прямо біля берега (відео)

21:52
Нетиповий український пейзаж - Станіславський гранд-каньйон на Херсонщині

21:39
Микола Тищенко проводить ревізію в Херсонській області

21:04
Талановита новокаховчанка знялася в голлівудському фільмі зі світовими зірками

17:51
В Кіцманській ЦРЛ урочисто відкрили оновлене хірургічне відділення - Максим Бурбак

22:21
Бомба в Новій Каховці була з тротилом і цвяхами

22:11
Дві загадкові трагедії за одну ніч задали клопоту медикам і поліцейським на Херсонщині

21:59
У Новій Каховці під час ліквідації пожежі врятували оленя

21:39
Автомобіль без водія збив пішохода на Херсонщині

13:07
Навіщо громадам об’єднуватись - Максим Бурбак

09:17
Вітання Олександра Турчинова з нагоди Всесвітнього дня донора крові

22:44
Незвичайні ДТП на Херсонщині

22:37
П'яний човняр-вбивця з Таврійська постав перед судом

22:20
Нова Каховка опустилася в рейтингу прозорості українських міст

22:08
Ігор Жданов закликав міністрів спорту 35 країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії (лист)

12:23
Всесвітній день донора крові — високопосадовці України діляться своєю кров’ю із захисниками України

12:18
Прогули у Верховній Раді: чому депутати не ходять на роботу?

22:14
"Брудний" хліб привозять у магазини м. Каховка

22:00
Колони військової техніки пройдуть Херсонщиною

21:39
На Херсонщині у двох аваріях постраждало вісім чоловік
Більше новин