» » «Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка«Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка

«Листи щастя», для ОСББ м. Нова Каховка


Майже всі ОСББ м. Нова Каховка отримали «Листи щастя» від комунального підприємства «Міський водоканал». Вимога-повідомлення про наміри встановлення вузла комерційного обліку з водопостачання. Таку назву має цей документ. Звичайною мовою: «Кожне ОСББ зобов'язаний встановити лічильники води на будинок, який буде підраховувати витрати води усього будинку»

Прочитав «Лист щастя» виникають питання. Як їх вирішити? Аналізував питання та відповіді депутат Новокаховської міської ради Ісаков І.Л., який теж проживає у одному з числених ОСББ міста.

– Як порахувати хто скільки має плати?

– Припустимо домовий лічильник нарахував 1000 кубів. По лічильниках, які стоять на полив 100 кубів (ціна за полив приблизно 6 грн. за куб). Де ще 900? Голова ОСББ має обійти всіх жильців та зібрати показання квартирних лічильників води. При умові, що у всіх квартирах є власні лічильники, у підсумку не набереться 900 кубів. Чому? Цьому є 2 логічні пояснення. Перше, тому що при знятті показань допускається округлення (пів куба чи чверть, які не записуються). Друга – вода у трубах, яка пройшла вже крізь домовий лічильник, але не дійшла до споживача. А за неї ОСББ вже має платити з власної кишені. А якщо у будинку не у всіх квартирах є лічильники? Що тоді? Розкидати недостачу на цих власників?
ОСББ може з’економити наступним чином – зняти лічильники на полив. У цьому випадку голова ОСББ збирає показання мешканців, а ті куби що не вистачає оплачувати, як за полив (6 грн., а не 21 грн. за куб).
А якщо прорвало труби у підвалі? Вода пройшла домовий лічильник і стала калюжею у підвалі. ОСББ має платити? Так, але в тариф закладено відвід води , а його у даному випадку не було

– «Лист щастя» вимагає дати згоду на встановлення лічильника, у термін 2-х місяців?

– «Лист щастя» керуючись ч.3 ст.3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначив термін у 2 місяці, з дати отримання листа. На справді закон передбачає, що всі ОСББ мають перейти на цей підрахунок впродовж 2-х років, термін яких завершується влітку 2018 року. Тобто ОСББ має ще півроку, для встановлення лічильників.

– Хто має дати дозвіл на встановлення лічильника?


– Відповідь міститься у наступних запитаннях. Голова ОСББ має сам вирішити цю проблему, чи потрібно проводити загальні збори? Що робити, якщо на зборах мешканці проголосують проти встановлення? Навряд мешканці погодяться платити за воду у трубах, яку вони ще не використали, чи за ту що стала калюжею у підвалі.

– За чий кошт будуть проводити встановлення лічильників? Хто буде їх охороняти? Хто робитиме проект, для встановлення лічильника?


– Напевно все за кошт ОСББ. Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачає встановлення лічильників за кошти постачальника послуг. Цікаво чи має «Міський водоканал» такі кошти?

– На будинки, які не є ОСББ теж будуть встановлювати лічильники? Хто збиратиме показання? Хто платитиме за проект та встановлення? Хто оплачуватиме різницю?

– На ці питання взагалі відповісти не можливо.

– «Лист щастя» посилається на Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». ОСББ комерційна організація?

– ОСББ не є комерційною організацією. Вона є неприбутковою організацією. Тому Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» не стосується ОСББ.
Якщо ОСББ поставить домовий лічильник, то воно має нести відповідальність за поставку води від лічильника до споживача, тобто виконувати діяльність по транзиту. Так у «Лист щастя» і вказано – транзит. А це в свою чергу є комерційною діяльність, а ОСББ не має права надавати послуги, оскільки є неприбутковою організацією. Будь-яка послуга, у даному випадку транзит, має обкладатися податком.

– Питань мільйон, хто дасть на них відповідь?

– Громадська організація «Сприяння діяльності ОСББ» планує зібрати голів ОСББ, для обговорення питань по даному «Листу щастя» та об’єднати зусилля для вирішень цих питань.


Софія Вишневськаскачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


22:26
В офісі Нової Каховки сталася пожежа

22:12
Загиблого в ООС Дениса Лошкарева Херсонці зустріли на мосту

21:57
МОЗ про план медичної реформи 2019 року: дозволять підписувати декларації понад норму, а фахівці стануть платними

21:50
В Україні близько 630 тисяч автомобілів на "евробляхах"

21:05
Українці остаточно визначились із курсом в НАТО та ЄС

20:59
Вікторія Сюмар: Варто нарешті облаштувати кордон із Росією, як це передбачено проектом "Європейський вал"

15:56
"Народний фронт" ініціює створення ТСК із розслідування втручання Росії у вибори в Україні (відео)

21:11
У Херсоні в приватному будинку стався вибух (відео)

20:34
ЄС надає 58 млн євро на модернізацію профосвіти в Україні – в Брюсселі підписано угоду про фінансування проекту EU4SKILLS

20:27
Сергій Висоцький: Україна назавжди повинна позбутися енергетичної залежності від Росії

18:32
Під Мар'їнкою в зоні ООС загинув херсонець Денис Лошкарьов

14:42
Суд зобов’язав блогера спростувати поширену ним брехню проти Арсеній Яценюк

22:35
Під Мар'їнкою в зоні ООС загинув херсонець Денис Лошкарьов

22:21
Обставини вбивства і розчленування чоловіка в Новій Каховці

15:38
Канал Медведчука готує низькопробний інформаційний бруд проти керівника фракції "Народний фронт", - заява НФ

19:07
Вся Україна спостерігала, як наша Автокефальна Церква отримала свого предстоятеля

13:51
Поліції належить з'ясувати. Хто і чому дозволив Генрі Мелконяну розібрати практично готовий дитсадок в Богданівці

13:51
Поліції належить з'ясувати. Хто і чому дозволив Генрі Мелконяну розібрати практично готовий дитсадок в Богданівці

12:29
На херсонській набережній на очах у свідків вбито чоловіка

12:21
Херсонка встановила новий Національний рекорд України
Більше новин