» » Мовна вакханалія в Новій КаховціМовна вакханалія в Новій Каховці

Мовна вакханалія в Новій Каховці

Ні для кого не є таємницею, що за ступенем зросійщення, Нова Каховка є провідною в області. Тут не діють українські закони, а мовні взагалі, бо очолюють його недруги України. На чолі цієї команди голова міськради В.Коваленко, секретар міськради О.Лук’яненко, заст. голови з питань освіти, культури В.Сироватка, начальник міськво О.Якубова. Саме ця команда українофобів робить все для того, щоб гальмувати процес розбудови України, а точніше - втілення в життя ст.10,11,53 Конституції.

За 15 років перебування при владі В.Коваленко і його команда нічого не зробили, щоб молодь навчати і виховувати свідомими громадянами України, її патріотами, точніше - не українізували всі ЗОШ і ДНЗ. От і ростуть у місті чужі Україні діти, які відлучені від української історії,культури, звичаїв, традицій, обрядів. А якщо хтось хоче сприяти цьому, то йому ставлять палиці в колеса. Я пережив це на собі: в 2015р. започаткував конкурс під гаслом «Одна мова, одна нація, єдиний народ, єдина Україна!». Не просто для вихваляння, за цим стоять конкретні справи: поширення серед освітян сучасної укр.художньої літератури, відзначення призами за 1-3 місця кращих колективів ЗОШ і ДНЗ міста за підсумками навчального року, нагородження дітей, переможців конкурсів із знання укр.мови і вчителів-предметників укр.мови і не лише, за участь дітей в підтримання обрядів, особливо новорічних, переможців конкурсів читців, обрядових свят. Школам міста і юнацькій бібліотеці виписано газету «Наша Батьківщина», дитячій бібліотеці і ДНЗ- журнал «Дзвіночок». Щойно був проведений мною захід по втіленню в життя листа міністра ОіН Л.Гриневич по дотриманню єдиного мовного режиму в НЗ міста: у всіх міських ДНЗ і ЗОШ проведена фотосесія з гаслом «Говори українською», а дітям було вручено безкоштовні світлини на суму 820 грн.

Разом з сином Андрієм, який підтримує мене коштами, лише в цьому році вклали в проект 15000грн. Коли ж вирішив розширити межі заходів конкурсу, організувати безкоштовні курси з укр.мови, в яких є нагальна потреба, то зустрівся з шаленим опором міської влади: вже пів року не можу отримати від неї дозвіл на безоплатне користування актовою залою ЗОШ№9 для роботи курсів. Одночасно, розуміючи,що своїми діями я підриваю псевдодіяльність влади з мовного питання, бо вона не хоче нічого міняти ( все треба робити поступово, говорить Якубова, а сама для виконання вимог листа міністра і українізації ЗОШ і ДНЗ нічого не робила). В.Коваленко ж із В.Сироватком нічого також не робили, зате стараннями О.Лук’яненка призупинено ще в 2014р. роботу комісії міськради з контролю за дотриманням мовного законодавства вмісті, а названі особи її роботу поновлювати не хочуть. Хоча міська влада, згідно ст.19 К-ції повинна діяти в межах і згідно законів України, вона цього не робить. Гірше, вона нехтує ними. Те, що я запропонував на безоплатній основі робити за них, викликало з їхнього боку шалений опір: 6 місяців відбувалися відписками щодо виділення приміщення для курсів, хоча їх вмовляли і департамент освіти і науки ОДА і мін.освіти. Цитую останню їхню відповідь: «законом України «Про оренду державного і комунального майна «передбачено порядок використання держ. і ком. майна шляхом передачі його в оренду фіз. і юр. особам. Законом не передбачено передачу ком. майна в безоплатне користування». Будь хто, хоч трошки мислячий знає, що те, що не заборонено, те дозволено! Тобто, можна надавати в безоплатне користування приміщення для проведення курсів по вивченню укр.мови. І цю безграмотну відповідь для підпису Коваленком підготували правник міськради Шведова і О.Якубова.

Висновок: містом і освітою в ньому правлять вороги України. Як писав Т.Г.Шевченко: «Не так тії воріженьки, як «добрії» люди!». Тобто, українці в особах мера Коваленка, О.Лу’яненка, В.Сироватки (не освітянин, а керує освітою. Кухарчині діти правлять країною!), О.Якубової, правників Ю.Дворниченко і п.Шведової (на замовлення своїх начальників будь-яку відповідь підтасують) – це 5-а колона в місті. Саме такі як вони сприяли тому, що Росія заволоділа Кримом і Донбасом! З ними в України немає майбутнього!А.Лисак
скачать dle 10.6фильмы бесплатно

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев


Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Код: оновити, якщо не видно коду
Введите код:


Свіжі новини


22:44
У жовтні українці традиційно переведуть годинники на зимовий час

22:34
На Херсонщині зловмисник відібрав у неповнолітнього телефон і срібний ланцюжок

22:27
Фінал весілля, яке не відбулося на Херсонщини: замість завидної нареченої наречений отримав ... кулю в груди

22:00
Ліси на Херсонщині знищують швидше, ніж висаджують нові

21:44
Фахівці зафіксували аномально теплу погоду на Херсонщині, але завтра похолодає

20:14
В 7-й раз Хотинська центральна районна лікарня отримує гуманітарний вантаж - Максим Бурбак

19:25
Арсеній Яценюк привітав Владику Філарета з 23-ю річницею сходження на Київський патріарший престол

15:02
Нарешті почнемо добудовувати міст в Маршинцях - Максим Бурбак

19:31
Кабмін змінив правила оформлення субсидій

19:23
Держава високо цінує професіоналізм і вірність військовому обов’язку розвідників

11:51
Сьогодні Міжнародний день авіадиспетчера - Максим Бурбак

22:33
Рідкісне видовище: 12 тисяч рідкісних журавлів завітали до заповідника на Херсонщині

22:25
З 1 листопада 2018 року підвищать ціни на газ для населення України

22:14
Викладач з Херсона завоювала золото на чемпіонаті світу з легкої атлетики серед ветеранів

22:09
На Херсонщині аварія на дамбі спричинила багатокілометровий затор

21:35
Від професіоналізму, патріотизму, відповідальності і героїзму розвідників залежить наш шлях до перемоги

21:31
Іванчук зробив неймовірні речі для ухвалення реформаторського Кодексу з банкрутства, - Максим Нефьодов

21:22
У Херсоні знову стріляли

21:11
Мешканка Нової Каховки разом з «порчей» позбулася 1800 доларів США та 3000 гривень

20:54
Херсонщина серед лідерів країни за подорожчанням товарів і послуг
Більше новин